Вчені розробляють стратегію, яка дозволить залучити до $ 2 млрд в зрошення
Національна академія аграрних наук України завершує розробку стратегії відновлення та розвитку систем зрошення в Україні.
Про це повідомив академік і президент НААН Ярослав Гадзало під час засідання загальних зборів Академії. Передає Agropolit.
За словами вченого, даний документ готується в рамках виконання програми наукових досліджень «Стале використання водних ресурсів та меліорованих земель».
«Стратегія передбачає формування і реалізацію інвестиційних проектів на основі залучення коштів Світового банку та інших фінансових інститутів, обгрунтування можливісті підвищення водозабезпеченості південних регіонів України за рахунок залучення водних ресурсів річки Дунай та визначеня додаткової потребі води для с/г водопостачання та зрошення в Одеській і Миколаївській областях, а також розробку нової конструкції споруд для очищення підземних і поверхневих вод з використанням нових фільтруючих матеріалів і біологічних методів чистки, водосберегаючих і грунтозахисних режимів зрошення сільськогосподарських культур, що дозволяє заощадити до 35% поливної води », – повідомив він.
За словами президента НААН, розроблені заходи привернуть значні інвестиції в системи зрошення.
«Завдяки цим розробкам планується залучити $ 1,5-2 млрд інвестицій, що дозволить відновити полив на площі понад півмільйона гектар, підвищити врожайність сільськогосподарських культур, створити нові робочі місця, збільшити виробництво сільгосппродукції на 8-10 млн тонн щорічно», – заявив Ярослав Гадзало.